Terapie a poradenství

Úvodní stránka

Co je životní krize

Co vám můžeme nabídnout

Terapeutický tým

Jakým způsobem pracujeme

Co je to logoterapie a existenciální analýza

Kde nás najdete

Ceník

Důležité kontakty

Kdy je dobré se obrátit na odbornou poradnu?

Mnoho lidí má pocit, že terapeuta navštěvuje člověk s duševní poruchou a pokud někdo terapeuta vyhledá, je nějakým způsobem nenormální. Proto se stydí takovou poradnu navštívit, i když jsou v tíživé životní situaci, se kterou si nevědí rady, nebo se jejich životní problémy a konflikty v mezilidských vztazích neustále opakují a přetrvávají. Zbytečně dlouho se pak trápí, protože s pomocí psychologa nebo terapeuta by našli úlevu rychleji.

Každý člověk se v životě jednou, nebo i vícekrát ocitne v situaci, v níž potřebuje odbornou pomoc, odborník mu pomůže podívat se lépe a z odstupu na daný problém, pomůže mu hledat příčiny, jež vedly k jeho vzniku, a najít řešení, pokud nějaké existuje.

A kdy je tedy dobré vyhledat odbornou pomoc? Tehdy, když dlouhodobě prožíváte pocit životní nespokojenosti, úzkosti nebo ztráty smyslu života. Nebo když vás zastihne životní rána, s níž se těžko vyrovnáváte, jako je úmrtí blízkého člověka, vážné partnerské problémy, nebo problémy v zaměstnání. Nebo pokud si nevíte rady se sebou – nevíte, co chcete, máte malý pocit vlastní hodnoty, nedokážete s druhými komunikovat. A pokud tyto problémy trvají dlouho, mohou je doprovázet i psychosomatické obtíže, jako jsou poruchy spánku, zažívání, bolesti hlavy, zad, závratě, pocení, bušení srdce a podobně. Jedná se o typické příznaky prožívání stresu.

Někdy stačí jedna návštěva u odborníka, často je jich ale potřeba více, aby člověk porozuměl tomu, co se v jeho životě děje a dokázal s tím dobře zacházet.


Soukromé terapeutické pracoviště nabízí individuální terapeutické doprovázení a poradenství pro dospělé klienty (za přímou platbu). Vychází z teoretických principů logoterapie a existenciální analýzy (výcvik akreditovaný ČPS ČLS JEP), je zajištěna návaznost na případnou psychiatrickou péči.